Voorbeelden van Kumihimo vlechtwerkKumihimo is een eeuwenoude Japanse vlecht- en koordtechniek. Het betekent 'verzamelde draden' en omvat het in elkaar weven van draden, vaak van zijde, met behulp van speciale frames.
Oorspronkelijk werd de techniek gebruikt om Samurai-krijgerspantsers te maken. Van daaruit ontwikkelde het zich tot voorwerpen voor mode, waaronder sieraden. Klik hier voor de Wikipedia-pagina als u meer wilt lezen over deze eeuwenoude techniek.
In deze workshop gebruiken we een schuimschijf om verschillende ronde vlechten te maken. U wordt ook geholpen zelf een begin te maken met het maken van uw eigen vlechtwerk. Iedereen is welkom en er is geen voorafgaande vlechtervaring vereist.
De workshop wordt gegeven door Alice van Duijnen, die ervaring heeft met veel textieltechnieken sinds ze op 6-jarige leeftijd leerde breien. Ze heeft lesgegeven in breien, haken en weven. Als vrijwilligster bij het TRC werkt ze aan de techniekgerichte Reference Collection.
- Datum: woensdag 17 juni 2026.
- Tijd: 10.00 - 13.00 uur.
- Locatie: TRC Leiden, Boerhaavelaan 6, 2334 EN, Leiden.
- Docent: Alice van Duijnen.
- Taal: Nederlands/Engels.
- Kosten: 45 euro. Thee, koffie en materiaal zijn inbegrepen, waaronder een schuime schijf voor het vlechten.
- Maximum aantal deelnemers: 10. Minimum aantal deelnemers: 4. Als het minimum aantal deelnemers is bereikt, ontvangt u een bevestiging en de factuur.
Graag vooraf aanmelden: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.







